wtorek, 6 września 2011

Oryginalne budy dla psów. Pomysłowe legowiska dla czworonogów

Każdy kochający swojego czworonoga właściciel pragnie, by jego pupil był zawsze szczęśliwy i bezpieczny. Bez względu na to, czy jest on hodowany na podwórku i pełni odpowiedzialną rolę stróża domu, czy bywa wyłącznie trzymamy w mieszkaniu, powinien mieć przygotowane legowisko. Buda dla psa jest nie tylko miejscem schronienia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, lecz pełni ona funkcję azylu przed ludźmi. To w jej zaciszu pies szuka spokoju i odosobnienia. Dlatego dobrze, by każdy czworonóg miał zapewniony swój własny kącik. Niektórzy właściciele pragną wyczarować dla swojej pociechy naprawdę magiczne legowisko. Najbardziej oryginalne budy dla psów potrafią zadziwić swoją wyszukaną formą, innowacyjnymi rozwiązaniami bądź wręcz przytłaczającym przepychem.

Ciekawym pomysłem jest stworzenie dla psa własnego tarasu. Każdy czworonóg będzie z chęcią bacznie obserwował otoczenie z góry.

Z modernistycznym zacięciem projektowane są budy w formie tuneli o opływowych kształtach. Psy małych i średnich rozmiarów polubią swoje mieszkanie oderwane od ziemi.

Niektórym psom ich nowoczesnych domów można wręcz samemu pozazdrościć. I z chęcią zamieniłby się z nimi na mieszkania.

Chyba najwięksi, zagorzali miłośnicy swoich psów dają upust uczuciu budując dla nich pałace czy wille z basenem. Tworząc zamki dla czworonogów przeładowane ozdobami można niebezpiecznie zbliżyć się do kiczu.
Oryginalnym pomysłem na nietypową budę dla psa jest wybudowanie wersji mini domu lub altanki w ogrodzie.


Dla psów trzymanych w mieszkaniu można również przygotować specjalne legowisko, pasujące do wystroju wnętrza pokoju. Buda nie wyróżnia się aż nadto od otoczenia i stanowi praktyczną ozdobę pomieszczenia.


Niezwykła buda One Jackson Square stylizowana na budowlę rodem z Manhattanu zadziwia swoją formą. Jest odzwierciedleniem nowoczesnych trendów, o czym świadczy porastający murawą dach i spiralne wejście chroniące przed wiatrem i ucieczką ciepła.

Kolejnym przykładem jest buda ogrzewana energią geotermalną. Zbudowana z materiałów odzyskanych dzięki recyklingowi, z dożywotnią gwarancją spełnia pragnienia każdego psa do kopania dziur i życia w norze.

Warto samemu wykonać bądź kupić gotowe schronienie dla psa. Bez względu na wygląd buda powinna spełniać podstawowe funkcje mieszkalne. Każdy pupil zasługuje na przytulne, ciepłe, suche schronienie. Prześcigając się w wymyślaniu dla psów nietypowych domków, nie można zapomnieć, by były one bezpieczne i dostosowane do wielkości swojego mieszkańca.

Zobacz też:
Gotowe budy dla psów
Jaka wybrać budę dla psa?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz