piątek, 4 czerwca 2010

Gołębie na sprzedaż

Mieszczuchom z krwi i kości na co dzień stykającym się z problemami związanymi z zamieszkującymi w ich sąsiedztwie gołębiami i wróblami ciężko zrozumieć miłośników tych stworzeń. Zwłaszcza właściciele balkonów, tarasów i okiennych parapetów często odwiedzanych przez te ptaki nie mają dużej wyrozumiałości dla ich fizjonomii. Jak każde zwierzęta mają także i one swoje potrzeby, więc trzeba nauczyć się je tolerować.

Hodowcy tych ptaków zajmują się swoim hobbym często już od młodości. Obserwacja behawioru gołębi, podziwianie indywidualnych zachowań i usposobienia może wzbudzać pasję, ale prawdziwa rywalizacja właścicieli rozpoczyna się w momencie śledzenia odległości ich lotu. Zarówno długości jak i trudności tras, które pokonują zasługują na szacunek. Hodowcy często wspólnie tworzą kluby i dzięki posiadanej elektronice, śledzą lotowanie zimujących u nich gołębi.

Wystawiane gołębie na sprzedaż są wyceniane nie tylko pod względem rasy ale i lotowania. Gołębie pocztowe wystawowe biorą udział w konkursach, na których ocenia się ich wygląd. Duże znaczenie ma kolor i wzór upierzenia, barwa tęczówek, postura oraz naturalnie stan zdrowia.

W styczniu br. odbyły się III Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych w Sosnowcu. W hali Expo Silesia można było podziwiać 5 tys. gołębi. Najdroższe prezentowane okazy wahały się między 10 tys. do 100 tys. euro. 200 wystawców przyjechało z Polski, a także z Belgii, Niemiec, Holandii, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Włoch, Chorwacji, Serbii, Słowenii i Chin.

Gołębniki kiedyś


I dziś


Źródło: http://www.exposilesia.pl/expogolebie10/pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz