
Delfin – jego mózg względem wielkości całego ciała jest znacznych rozmiarów z pofałdowaną, świadczącą o dużej inteligencji korą mózgową. Zwierzęta łatwo się oswajają i poddają tresurze. Mogą wydawać ultradźwięki, posługują się echolokacją. Często przebywają w gromadach o wyraźnie zaznaczonej hierarchii.

Szczur – szybko się uczy, reaguje na swoje imię i polecenia werbalne. Gryzonie żyją w stadach, potrafią dostosowywać się do ekstremalnych warunków środowiska. Ich zmysł powonienia i pamięć pozwalają rozróżnić dane zwierze czy miejsce.
Pies - niektóre rasy mają doskonałą zdolność szybkiego uczenia się komend. Są pomocne w wielu dziedzinach życia ludzi, między innymi sprawdzają się w ratownictwie, służbach mundurowych, opiece ociemniałych i głuchoniemych. Wyjątkowe odmiany psów mają bardziej rozwiniętą ciekawość świata, umiejętność kojarzenia zdarzeń oraz intuicję wyczuwania zagrożeń.
Świnia - wykazuje dość skomplikowane możliwości poznawcze – większe niż trzyletnie dzieci. Osobniki są zdolne do abstrakcyjnego wyobrażania, zapamiętywania piktogramów i ich jasnego odtwarzania w przyszłości. Wydają się mieć dobry zmysł orientacji, mogą znaleźć drogę do domu nawet z dużego dystansu. Ich znakomity węch wykorzystywany jest przez ludzi w poszukiwaniu trufli, a przez policję w wykrywaniu narkotyków.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz