czwartek, 3 lutego 2011

Opos Heidi kolejną międzynarodową sławą

Wychowanek ogrodu zoologicznego w Lipsku Heidi jest najbardziej znanym oposem na świecie. To urocze zwierzątko zyskało wielu fanów nie tylko w Niemczech za sprawą konta na Facebooku i udostępnionych w sieci kilku filmów z nim w roli głównej.

Opos Heidi swoją popularnością goni wcześniej znanego w Niemczech niedźwiadka polarnego Knut i ośmiornicę Paul, będącą maskotką mundialu. To niepozorne stworzenie o szarym futerku z pewnością rozsławiło swój gatunek. Wcześniej mało kto wiedział o istnieniu tych sympatycznych ssaków. Heidi wyróżnia się z pośród innych oposów utrwaloną wadą wzroku w postaci zeza zbieżnego. Będąc pod opieką pracowników i wolontariuszy ogrodu zoologicznego ma jednak szansę żyć w komfortowych warunkach.

Heidi jak i inne oposy należą do rodziny dydelfowatych zaliczanej do torbaczy, choć nie posiadają torby lęgowej. Ich naturalnym siedliskiem są lasy tropikalne Ameryki Południowej, głównie Brazylii. Oposy prowadzą nocny tryb życia, a ich pożywieniem są bezkręgowce i mniejsze kręgowce.

1 komentarz:

  1. jaki śliczny ;*** wejdź na mojego bloga - http://zwierzeta227.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń