- zapewnić zwierzakowi przestronne pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody, a także chronić przed cierpieniem i urazami, z udostępnieniem mu dawki ruchu
- zapewniać pełny nadzór i ponosić odpowiedzialność za szkody wyrządzone innym osobom przez zwierzę w tym hałas, fetor
- usuwać nieczystości spowodowanych przez zwierzę. Od obowiązku zwolnione są osoby niepełnosprawne, niewidome.

- nie wyprowadzać psa na obszar placów zabaw dla dzieci, zajęć dla uczniów oraz terenów użyteczności publicznej niezależnie od tytułu własności, obiektów gastronomicznych, a także kąpielisk i fontan miejskich.
- wyprowadzać psa wyłącznie w towarzystwie osoby, zdolnej kontrolować zachowanie zwierzęcia. Pies może być prowadzany wyłącznie na smyczy, a w przypadku psów ras średnich, dużych i olbrzymich bądź uznanych za agresywne powinien mieć dodatkowo założony kaganiec. Jedynie na terenie mało uczęszczanym przez ludzi np. w lesie można zwolnić psa ze smyczy.

- zarejestrować i oznakować psa za pomocą identyfikującego go elektronicznego chipa
- szczepić psa powyżej 3 miesiąca życia przeciwko wściekliźnie
Twój blog jest świetny!Mam pytanie.W tym poście poruszyłaś temat,o którym chciałam napisać lecz nie miałam pomysłu jak.Czy mogłabym napisać post na wzór twojego postu?Proszę o odpowiedź na moim blogu:http://psy-boksery.blogspot.com/.Pozdrawiam.
OdpowiedzUsuń