piątek, 28 sierpnia 2009

Najciekawsze strony o psach

W Internecie można znaleźć mnóstwo stron o psach rasowych i mieszanych. Choć łączy je wspólny temat, różnią się zagadnieniami z nim związanymi np. opisami ras, pielęgnacją, tresurą, adopcją lub sprzedażą.

Jedynie strony aktualizowane, wciąż tętniące życiem zachęcają do ponownego odwiedzenia. Wielu czytelników zwraca uwagę na szatę graficzną, przejrzystość treści, umieszczane ciekawostki czy artykułu. Ważne, by strony zawierały bogate menu i pozwalały internautom aktywnie z niego korzystać. Wiąże się to z umożliwianiem dodawania komentarzy, zadawania nurtujących a czasem błahych pytań oraz z ukazaniem innym zdjęć swoich pupilów.

Najciekawszymi stronami, na których psy odgrywają główna role są według mnie:
http://www.psyimy.pl/
http://www.psy.elk.pl/
http://www.dogs.pl/
http://www.szarik.pl/
http://www.adopcje.org/
http://www.kynologia.pl/

Każda z tych stron warta jest zobaczenia, a potem chętnie można do nich wracać.

KATALOG STRON

poniedziałek, 17 sierpnia 2009

Terrarystyka uwielbieniem egzotyki

Terrarystyka jest pasją wymagającą od właścicieli egzotycznych zwierząt, także roślin sporej dawki wiedzy na ich temat. Zarówno hodowane żółwie, przeróżne jaszczurki, węże, pająki, płazy ogoniaste i bezogoniaste, nieprzeciętne owady, niebezpieczne skorpiony oraz skorupiaki czy małże muszą być otoczone profesjonalną opieką, aby zapewnić im życie w jak najbardziej zbliżonych do naturalnych, rodzimych warunkach. Duży nacisk kładzie się nie tylko na dostarczaniu im odpowiednich składników pokarmowych, ale również na kontrolowaniu temperatury w terrarium i stałej wilgotności powietrza. Także istotne jest, by hodowane zwierzęta jadowite lub z innych przyczyn zagrażające zdrowiu czy życiu ludzi odizolować od otoczenia ochronnymi barierami.

Terrarium


Coraz więcej osób wybiera mniej absorbujące czas okazy niezwykłych gatunków roślin. Dzbaneczniki, kapturnice, muchołówki lub inne rośliny owadożerne fascynują swoimi przekształconymi liśćmi zdolnymi do chwytania, a potem pobierania cennych składników odżywczych z ciał ofiar, jakimi są przeważnie skorupiaki i owady. Ci mięsożerni producenci nie wymagają hodowli w terrariach, doskonale radzą sobie w domowych warunkach, gdzie pomagają swym właścicielom pozbyć się nieproszonych insektów.

Muchołówka

wtorek, 11 sierpnia 2009

Kuce nie tylko dla najmłodszych

Kuce stanowią najmniejszą odmianę koni, wydają się być bardziej tęgawe, powolne w porównaniu do swoich większych krewniaków. Nie można im jednak zarzucić ociężałości, gdyż często są żwawe, pełne wigoru. Wzrost kuców waha się od 50 cm do 150 cm w kłębie.

W zależności od rasy kuce charakteryzują się różnym usposobieniem. Jedne konie są spokojniejsze, łagodniejsze w prowadzeniu, inne kuce bywają uparte, a nawet agresywne. Niektóre kuce mimo małego wzrostu mogą boleśnie ugryźć i całkiem mocno kopnąć. Z uwagi na ich niewielkie rozmiary często są wykorzystywane do jazdy konnej dzieci i rekreacji.

Bardziej wytrzymałe odmiany pomagają w pracach rolnych, zaprzęgach. Dawniej wykorzystywano ich siłę, wytrzymałość do pracy w kopalniach, gdzie sprawdzały się ich niewielkie gabaryty. Kuce tak jak inne konie nadają się do hipoterapii.

Kuc, konie